День Соборності в Нижньодуванському ЗЗСО

Дата: 23.01.2019 10:17

Двадцяте століття залишило нам у спадок вирішальні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності. Пам'ять про них додає нам віри у непереможний дух та силу українського народу, виховує відчуття гордості та поваги до своєї країни.

22 січня в Україні відзначається День Соборності — об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в одну державу. Відповідно до Указу Президента України “Про відзначення  у 2019 році Дня Соборності України” по всій Україні відбуваються  урочистості, в тому числі — й  тематичні заходи  в школах. В ці дні  в Нижньодуванському ЗЗСО І-ІІІ ступенів з метою поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомити з цікавими фактами про Україну, її визначних діячів, виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики проводиться  ряд заходів.

Тематична лінійка “Соборна Україна” розпочалася  сценічною замальовкою, символічним об'єднанням двох частин України — Східної та Західної, історичні факти про січневі події 1918 року нагадали школярам урочисту й довгоочікувану мить народження державності нашої  Батьківщини й об'єднали усіх школярів єдиним мотивом, що йде від серця, — Гімном України, який виконували всі діти  та вчителі.  Закінчився  захід “Живим  ланцюгом” - символом єднання всіх українців. Для учнів початкових класів заплановано  проведення виховних годин на тему “Україна — єдина країна”, а для дітей середнього та старшого шкільного віку розпочинається  цикл інформаційно-виховних годин “Ми — різні, і в цьому наше багатство, ми — єдині, і в цьому наша сила”. Шкільна та селищна бібліотеки оформили тематичні полички “Вона — наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна”.  Інформаційні стенди в школі  презентують фотоколаж “Україна — це  ми!”, виставку дитячих малюнків “З Україною в серці”. У класних куточках для учнів та батьків  оформлюються тематично-інформаційні колонки “Сила українського народу в єдності”, а  для старшокласників учитель історії запропонував тематичні уроки та  мультимедійні презентації.

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети — побудови духовно багатої, вільної та демократичної України.

Коли ми єдині в своїх помислах і зусиллях, ми матимемо успіх. Коли нас об'єднує спільна мета та спільна відповідальність за долю держави, Україна матиме майбутнє.