День визволення села Новочервоне від німецько - фашистських загарбників

Дата: 31.01.2019 08:18

День визволення села Новочервоне від німецько – фашистських    загарбників

У селі Новочервоне роками склалася добра традиція відзначати 30-го січня День визволення села від німецько – фашистських окупантів. Так було і цього року. О десятій годині ранку жителі зібралися біля Пам’ятника загиблим воїнам та Братської могили. Прийшли дорослі і діти. Староста села Сучок Олена Василівна відкрила мітинг та в своєму виступі розповіла про  лихоліття  окупації,  жахливі наслідки триденних жорстоких визвольних  боїв. За період окупації загинуло більше 60-ти мирних жителів, 92 чоловіка відправили до Німеччини. Під час визволення території (27-29 січня 1943 року) загинуло близько 100 радянських солдатів і офіцерів 172 стрілецької дивізії, яка звільняла село. Їх, безіменних, захоронили в Братській могилі.

Із словами привітання до присутніх також  звернулася директор школи Дрокіна Н.Д. «Ніхто не міг і подумати, що знову на  Україну нападе ворог і нащадки героїв підуть боронити нашу землю. Новочервоняни не залишилися осторонь  і прийняли участь в АТО: Кузнєцов К., Пономарьов О., Зеленський А, Нотченко А. Ми пишаємося нашими захисниками».

По закінченні мітингу всіх присутніх запросили до шкільного краєзнавчого музею, де гостей чекала змістовна екскурсія. Старшокласники продовжили розповідь про січневі події 43-го року. Задоволені та розчулені жителі села не поспішали додому. Вони розглядали стенди, ділилися спогадами, задавали питання.

Такі заходи сприяють патріотичному вихованню учнів і молоді, та все більше згуртовує новочервонян.

Заходи до Дня звільнення села були підготовлені в ході спільної праці працівників Будинку культури, бібліотеки, вчителів та учнів школи, старости села.