Участь Нижньодуванської громади в обласному фестивалі «Луганщина – це Україна»

Дата: 03.06.2019 16:31

01 червня 2019 року Україна вітала з 81 річницею Луганську область. Це свято, за традицією,  відзначається в першу суботу першого літнього місяця і в цьому році співпало з Днем  захисту дітей. Цьогоріч свято (фінал щорічного відкритого обласного фестивалю «Луганщина – це Україна», розваги для дітей, святковий концерт) влаштували на центральній  площі  міста Кремінна, куди були запрошені представники районних адміністрацій та територіальних громад, працівники освіти, культури та спорту й  діти соціально незахищених категорій  Луганської області.

Цей  день став наповнений радістю й оптимізмом і для представників Нижньодуванської територіальної громади, бо за результатами обласного огляду-конкурсу майстрів мистецтв та аматорів народної творчості Луганської області вони нагороджені Дипломом ІІІ ступеня за вагомий внесок у розвиток української культурної самобутності, відродження національної самосвідомості, підтримку та розвиток різножанрового мистецтва Луганщини та подарунковим грошовим сертифікатом. Директору Нижньодуванського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Лідії Василівні Биковій було вручено Почесну грамоту Департаменту освіти і науки Луганської  обласної державної адміністрації за високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток освіти регіону.  Два народних вокальних колективи (квартет «Україночка» (керівник – Тетяна Єфременко) та ансамбль «Молодушки» (керівник – Заслужений працівник культури України  Ольга Деревянко) стали фіналістами обласного фестивалю й були нагороджені Дипломами Луганської обласної адміністрації та управління культури, національностей та релігій ЛОДА за участь у щорічному відкритому  обласному фестивалі «Луганщина – це Україна».

На обласній виставці виробів народного декоративно-прикладного мистецтва  було презентовано роботу кращих народних майстрів та аматорів нашої громади. Серед найкращих – роботи  Народного самодіяльного майстра прикладного мистецтва, вчителя-пенсіонера Свистунової Світлани Сергіївни (понад 60 вишиваних рушників, сорочок, ікон, доріжок, серветок); роботи постійного учасника  конкурсів, призера фестивалю «Слобожанський  Спас-2017», бухгалтера за фахом Швець Ольги Миколаївни (близько 50 неймовірно красивих вишиваних  полотен); біжутерія, плетені вироби з бісеру, прикраси для волосся у техніці «Канзаши» чарівної й талановитої  Кошевої  Людмили Григорівни; вироби з паперової «лози», вимоченої в дубовому відварі, у виконанні бібліотекаря  Нижньодуванського міського Будинку культури Разинькової Олени Василівни (кошики, шкатулки, таці, цукерниці); креативні роботи Волокити Інни Миколаївни (м’які, яскраві, зручні комфортери);  вишивані «хрестиком» рушники, портрети, ікони Зорі Олени Онисимівни; вироби з деревини вчителя трудового навчання Нижньодуванського ЗЗСО І-ІІІ ступенів  Кожушка Сергія Васильовича; ікони, виготовлені в техніці «вишивка бісером» завідуючого Новониканорівського сільського Будинку культури Мамілієвої Тетяни Федорівни; вироби в техніці «аплікація з соломки» Пірко Валентини Гаврилівни; роботи в техніці «вишивка «хрестиком», «іграшки» вчителя початкових класів, виконуючого обов’язки директора Новочервоненського ЗЗСО Чернецької Катерини Сергіївни.

На обласний захід було запрошено вихованців  дитячого будинку сімейного типу родини Лозенків. Вони мали можливість відпочити  в  межах семи розважальних зон: вокальної (караоке), танцювальної (майстер-клас різних танцювальних напрямків і флешмоб), кіномистецтв (створення мультфільму за допомогою покадрової анімації), акторської майстерності (квест-гра), арт-терапії (майстер-клас із кавового живопису, виготовлення ляльки-мотанки, аква-рибок, стрінг-артдошки, аквагрим), спортивної активності (майстер-клас із бойових мистецтв  школи Гун-Фу («Дракон та Тигр»), спортивні ігри та розваги) та зони лекторію (воркшоп для дітей зі створення муралу). А насамкінець на увагу дітей чекав кінний театр і солодощі.

Всі учасники фінального етапу обласного фестивалю  від Нижньодуванської територіальної громади отримали незабутні враження та натхнення  на подальшу творчість.

Всі роботи, що були представлені  з різних куточків Луганщини, були по-своєму сповнені барв, співу, кольору, неповторності й характеру.

Отже, попри всі життєві та історичні негаразди наш край не втрачає й донині смаку до життя та свіжого подиху натхнення.