Громадські обговорення в Нижньодуванській ОТГ

Дата: 02.09.2019 15:21

30 серпня 2019 року в Нижньодуванській селищній громаді пройшли громадські обговорення на тему управління земельними ресурсами Нижньодуванської громади, що проводилися  Програмою місцевого системного розвитку, яка виконується Фондом «Східна Європа» у партнерстві ТОВ «Бломінфо-Юкрейн», громадською організацією «Деспро» та Київським економічним інститутом у рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку». До Нижньодуванської громади завітали почесні гості з Луганської обласної державної адміністрації, представники Сватівської районної державної адміністрації, гості з Новопсковської ОТГ, члени робочої групи Нижньодуванської громади, місцеві підприємці, небайдужі жителі та, звичайно ж, ті люди, які безпосередньо допомагали нашій громаді у здобутті інформації щодо усіх наявних в громаді ресурсів, яка представлена у вигляді геопорталу. Це – Сергій Кубах – експерт з питань управління земельними ресурсами, Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Катерина Рєзнікова – керівник технічного департаменту ТОВ «Бломінфо-Юкрейн», Наталія Мохорт – провідний інженер-землевпорядник ТОВ «Бломінфо-Юкрейн», Діана Даниленко – регіональний координатор, Наталія Слинько - керівник програми місцевого системного розвитку, Ірина Попова – менеджер з комунікацій, Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Марина Бриль – модератор заходу, ГО «Деспро», представники ЗМІ.

Розпочалися обговорення з привітальних слів запрошених гостей, а далі на сцену вийшли  доповідати голова Нижньодуванської селищної ОТГ Віталій Росляк, начальник відділу земельних відносин та містобудування Олексій Сініцин та землевпорядник Оксана Лобач, керуюча справами Наталія Лукащук, началник відділу загально-організаційної роботи Галина Єршова та староста Новочервоненського старостинського округу Олена Сучок. Доповідачі розповіли про Проект; про шлях, який громада пройшла від незнання своїх ресурсів до карт сучасного і перспективного їх використання в рамках Програми місцевого системного розвитку; представили глядачам створені карти сучасного використання земель Нижньодуванської громади; оголосили плани заходів, які сприятимуть соціально-економічному розвитку громади – землевпорядні заходи, заходи соціального характеру та комерційні заходи, які в результаті приведуть до диверсифікації виробництва, збільшення надходжень у бюджет громади та створення робочих місць. Після доповідей членів робочої групи  свої презентації перспективних планів представили Ксенія Кошова, Віталій Стешенко, Роман Кубрак, Марина Кожушко, Нелла Вербецька.

Громадські обговорення пройшли досить жваво, було багато питань із залу, експерти давали свої поради, в залі відбулося інтерактивне голосування: ринок с/г земель: чим це вигідно для громад та які зміни потрібно, учасники висловлювали свою думку стосовно доцільності та моделі вільного обігу с/г земель.   Велике спасибі всім присутнім та організаторам даного заходу за активне обговорення поставлених питань, за поради експертів, спасибі нашій громаді за ще один крок вперед. Всім бажаючим ознайомитися з веб-картами Нижньодуванської ОТГ можна за посиланням: https://nduvanska-gromada.gov.ua/karti-08-35-00-05-08-2019/;

з  відеотрансляцією громадських обговорень за посиланням:  https://www.youtube.com/watch?v=hq4I0ox0hKk.