Новочервоненський  ЗЗСО І-ІІІ ступенів провів ряд заходів з метою вшанування пам’яті жертв голодомору

Дата: 02.12.2019 09:38

22.11.19  року у Новочервоненському  ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті жертв голодомору, донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.

Відповідно затвердженого плану було обмежено проведення розважальних заходів у школі, приспущено прапор та вшановано пам'ять загиблих від голоду земляків хвилиною мовчання.

У п’ятницю, 22 листопада, проведено загальношкільну лінійку – «Пам’ятаймо про минуле» на якій було запропоновано перегляд документальних  відео - та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.

В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями, опухлі і змучені від голоду діти, дорослі, люди похилого віку. Під час проведення лінійки було зачитано уривки зі спогадів очевидців, у яких йшлося про те як  відбувалася колективізація, вивезення зерна і їжі за кордон.

Вчителі Андрющенко О.В. та Степанова Л.І.  розповіли  про «закон п’яти колосків». Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози.

Шкільна бібліотека не залишилася осторонь виховних заходів: бібліотекар організувала книжкову виставку на тему «Голодомор – геноцид української нації».

Було проведено акцію «Запали свічку пам’яті».