З Днем Соборності України!

Дата: 23.01.2020 13:22

У середу, 22 січня, жителі нашої країни вітали один одного з Днем соборності України. Офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році - проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Оскільки це свято пов'язане з процесом об'єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковий з таких відбувся в 1990 році і отримав назву "Живий ланцюг". Тоді люди вишикувалися "ланцюгом" від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей. До сьогоднішнього дня ця традиція залишається актуальною. Так, 22 січня 2020 року святкування Дня Соборності України пройшло майже в кожному населеному пункту нашої країни.  Нижньодуванська селищна ОТГ також долучилася до святкування цієї важливої для України дати. В бібліотеках пройшли інформаційні години а на 13.00 годину всіх бажаючих чекала концертна програма до Дня Соборності України від Нижньодуванського МБК, на якій виступила зі словами привітання керуючий справами (секретар) селищної ради Наталія Лукащук, а далі на глядачів чекали чудові сценки,  пісні та  танці.

В цей день кожен громадянин  України поринув в  ту визначну дату, коли 22 січня 1919 року в Києві на Софійському майдані сталася визначна подія в історії нашого народу - урочисте проголошення Акту Злуки в єдину українську соборну державу. Будьмо єдині, українці!