Всесвітній День письменника

Дата: 03.03.2020 13:24

03 березня відзначається всесвітній день письменника, святкування якого ініціював ПЕН-клуб (PEN International) — правозахисна організація, яка об’єднує професійних письменників, які працюють у різних жанрах літератури. Професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує глибокої поваги. Саме тому і був створений цей день. У сучасному житті письменники – це не лише романісти, прозаїки, поети, памфлетисти, публіцисти, фантасти, фейлетоністи, новелісти, есеїсти та інші майстри слова. Святом письменника по праву вважають своїм і журналісти, і історики, і редактори, і коректори, і блогери, і просто любителі читання. Так, світова література багата та різноманітна, але сьогодні хотілося б згадати саме українських письменників – і письменників минувшини, і сучасників. Наша історія багата, наші письменники відомі своїми шедеврами далеко за межами нашої країни. Ну в якій країні не знають Тараса Шевченка чи Лесю Українку?!! А сучасна українська література - це більше, ніж література. Адже вона допомагає побачити наш світ таким, який він є зараз. Тому варто тут згадати і Олександра Михеда, і Любка Дереша, і Сергія Жадана, і Анну Кукушкіну. Перелік можна продовжувати. Та найголовніше не просто читати, а виймати те головне, що хоче передати нам письменник, черпати ту силу слова, що маже стати прикладом, а найголовніше насолоджуватись читанням! І хай наші письменники нас радують новими публікаціями (для цінувачів сучасності), і хай з бібліотечних поличок та просторів інтернету не зникають шедеври минулих століть. Сьогодні в світі налічується близько 150-200 тисяч професійних письменників, і пишуть вони більш ніж 150 мовами. То ж, зі святом усіх причетних до прекрасного, до творців слова, що згодом переростають в величність століття!
Р.S 24 українських письменників, яких варто прочитати: https://24tv.ua/24_suchasnih_ukrayinskih_pismenniki_yakih_v….

На изображении может находиться: еда