Інформація щодо коронавірусу

Дата: 19.03.2020 10:22

Коронавірус вже в Україні

Що таке новий коронавірус COVID-19?

Новий коронавірус 2019 року COVID-19— це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Станом на ранок 17 березня в Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадків COVID-19: 4 — у Чернівецькій області, 2 — у м. Київ, 1 — у Житомирській області (завершився летально).

Інкубаційний період захворювання - від 3-х до 14-ти днів. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

Симптоми

У людини, інфікованої COVID-19, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

• гарячка;
  • кашель;
  • задишка (ускладнене дихання).

За даними ВООЗ COVID-19легко переносить 80% людей, у дітей найлегше протікає дана інфекція . Найчастіше важкі форми хвороби спостерігаються у літніх людей та людей, які мають проблеми зі здоров’ям:

- діабет;

- серцево-судинні захворювання;

- хронічні захворювання легень.

Як захиститися від інфікування:

• уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;
  • не торкайтеся обличчя не митими руками;
  • часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;
  • ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;
  • уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Як запобігти поширенню інфекції:

• якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);
  • якщо ви відвідували країни, де зафіксовано випадки COVID-19, і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;
  • під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
  • необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Тому, при появі перших симптомів, схожих на коронавірус,перш за все : не  піддаватися паніці, повідомити свого сімейного лікаря (телефон реєстратури  0997661030 та 3-31-36) та залишатися вдома. При важкому перебігу захворювання :викликати «швидку» за телефоном 103 або 0952007062.

Шановні сватівчани, виконуйте всі вищезазначені рекомендації,уникайте  місць масового скупчення, де є великий ризик контактування з інфікованими людьми,намагайтеся виходити з дому тільки заради найнеобхіднішого. Будьте пильними та піклуйтеся про своє здоров’я.

Лікар-інфекціоніст Нехаєва О.Є.