Сприятливе антикорупційне середовище в Нижньодуванській ОТГ

Дата: 03.06.2020 10:05

В Нижньодуванській ОТГ Луганської області активно

створюють сприятливе антикорупційне середовище

Протягом останніх місяців цього року в Нижньодуванській об’єднаної громаді Луганської області активно створюють сприятливе антикорупційне середовище. Нижньодуванська ОТГ стала одним із партнерів громад-учасниць проєкту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», який виконує коаліція громадських організацій - Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії у 8 областях України.

Нагадуємо, що в травні 2020 року розпорядженням селищного голови Нижньодуванської ОТГ була створена Робоча група з підготовки проєктів антикорупційних політик Нижньодуванської селищної ради, затверджено її склад та план роботи.

В процесі співпраці розроблені проєкт Антикорупційної програми та проект Порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Нижньодуванській селищній раді та її виконавчих органах. Застосування  Антикорупційної програми та НПА по конфлікту інтересів допоможе в майбутньому посилити комунікацію та співпрацю між місцевими жителями, органом місцевого самоврядування у здійсненні антикорупційної  діяльності на рівні громади. Визначення основних завдань такої діяльності, систематизація антикорупційних заходів в Програмі, визначення чіткого строку виконання та відповідальних осіб систематизують вимоги законодавства для місцевої влади у сфері запобігання корупції.  Зараз плануються заходи з метою обговорення проєктів нормативно-правових актів та підготовки фінальних проєктів документів.

Діяльність проходить в рамках проєкту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею* Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.

*Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).