З Днем хрещення Русі - України!

Дата: 28.07.2020 08:47

Щорічно 28 липня у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира відзначається державне свято День хрещення Київської Русі – України. Свято було засновано 25 липня 2008 року указом третього президента України Віктора Ющенка. Дату обрано не випадково. За переказами, саме в цей день у 988 році князь Володимир прийняв нову віру і повернувся до Києва, щоб охрестити народ Русі.  З прийняттям християнства значно розширилися економічні та культурні зв'язки Київської Русі з багатьма європейськими країнами і в першу чергу з Візантією, що позитивно позначилося на торгових і на культурних відносинах.
Християнство робило людину носієм нової моралі, заснованої на культурі совісті, яка витікає з євангельських заповідей. Перше широке народне святкування Дня Хрещення Русі відбулося у 1888 р. Ідея про святкування 900-річчя Хрещення киян належала київським православним городянам, які звернулися з цією ідеєю до митрополита Київського і Галицького Платона. Цього року святкуємо 1032 річницю Хрещення Русі – України. То ж вітання всім християнам, для яких це свято є визначним!