Зі святом медового спасу!

Дата: 14.08.2020 11:51

Медовий спас щорічно відзначають 14 серпня. У 2020 році 14 серпня випадає п'ятницю. Оскільки свято не відзначається на офіційному рівні, цьогоріч Медовий Спас святкуватимуть у робочий день. Цього дня православні вшановують пам'ять одразу трьох відомих святинь. Йдеться Животворящого Хреста Господнього, Образа Спасителя, а також Ікону Володимирської Божої Матері. Свято відносять до народних. Іншими словами його називають Першим Спасом. Перший Спас назвали на честь солодких ласощів, оскільки в цей день прийнято святити в храмах мед нового збору. Після благословення мед пускають в приготування їжі, зокрема - випічки. На Медовий Спас прийнято вшановувати пам'ять сімох братів зі Старого Завіту - мучеників Маковеїв. Від цього пішло ще одна назва свята - Маковія.
Традиції на Маковея: виготовлення "маковійських вінків" - букета польових квітів та рослин; 14 серпня такі вінки треба святити в церкві; вживання меду в храмах; освячення води, маку і польових трав; подяка за працю пасічникам, які займаються збором меду; народні пісні й танці на свіжому повітрі; за можливості у цей день не виконують складну фізичну роботу.

На изображении может находиться: текст