Продовження карантину в Україні до 1 листопада 2020 року

Дата: 26.08.2020 08:29

У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації карантин пропонується продовжити до листопада – селекторна нарада під головуванням Президента Украіїни

В Україні за минулу добу зафіксовано понад 1,6 тис. нових хворих на COVID-19, у зв’язку з чим Кабінет Міністрів пропонує продовжити карантин до 1 листопада. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на традиційній селекторній нараді під головуванням Президента Украіїни Володимира Зеленського.

Загальна кількість осіб, що захворіли на коронавірусну інфекцію в Україні від початку пандемії, перевищила 108 тисяч. Найбільш постраждалі на сьогодні області – Чернівецька, Івано-Франківська, Харківська й Тернопільська.

З огляду на негативну динаміку захворюваності Володимир Зеленськиий підтримав необхідність вжиття превентивних заходів. Зокрема, впровадження заборони на роботу нічних клубів, проведення концертів.

«Але карантин має залишатися адаптивним та необтяжливим для підприємців. Малий і середній бізнес повинен мати можливість правильно організувати роботу в нових умовах», – наголосив Президент.

На нараді зазначалося, що у світі також спостерігається зростання показників захворюваності на COVID-19, тому український уряд розробляє регламент заборони на в’іїзд в Украіїну іноземних громадян з краіїн, що потрапляють у «червону зону» епідеміії, строком на 30 днів. Ця заборона не стосуватиметься водііїв транзитного транспорту та представників гуманітарних місіиї.

На прохання Прем’єр-міністра Ізраіїлю ухвалено рішення про суттєве обмеження паломництва хасидів до Умані для святкування Рош га-Шана.

Водночас Володимир Зеленськиий зазначив, що для громадян сусідньоії Білорусі варто передбачити пом’якшені умови в’ізду в Украіїну.

«Як ми можемо заборонити в’іїзд білорусам, особливо з огляду на вкрай напружену внутрішньополітичну ситуацію в них? Думаю, що треба розумно прописати полегшені умови в’іїзду білорусів до нас. Це дуже делікатна тема – треба враховувати все», – заявив Президент Украіїни.

Міністр охорони здоров’я Украіїхни Максим Степанов доповів Главі держави, що у зв’язку з наближенням сезону респіраторно-вірусних інфекцій МОЗ готується до закупівель протигрипозних вакцин для груп ризику: медиків, працівників поліціії, прикордонноії служби, галузі освіти – всього 1,5 млн осіб.

Президент додав, що напередодні нового епідемічного сезону також необхідно збільшити кількість ліжок у лікарнях і запустити масову програму вакцинаціії від грипу.

На нараді також розглянули питання підготовки та проведення місцевих виборів в Украіїні 25 жовтня. Секретар Ради національноії безпеки і оборони Украіїни Олексіий Данілов зазначив, що у передвиборчому процесі по всій краіїні буде задіяно щонайменше 500 тисяч працівників виборчих комісій різних рівнів, яких потрібно забезпечити захисними масками та іншими засобами індивідуального захисту.