Всесвітній день надання першої медичної допомоги

Дата: 11.09.2020 08:50

Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться щорічно в другу суботу вересня. Цьогоріч цей день припав на 12 вересня.
Ініціатором його проведення виступають національні організації - члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
Термін "перша допомога" - це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень.
Перша допомога не завжди виконується медичним персоналом. У надзвичайних ситуаціях звичайні люди часто повинні виконувати першу допомогу, щоб врятувати комусь життя.
Тому, дуже важливо, щоб кожна людина володіла найпростішими навиками першої допомоги.
Перша медична (долікарська) допомога включає наступні три групи заходів:
1. Негайне припинення впливу зовнішніх пошкоджуючих факторів (електричний струм, висока або низька температура, стиснення) і винесення потерпілих з несприятливих умов, у які він потрапив (з води, з палаючого приміщення, із приміщення, де присутні отруйні гази та ін.).
2. Надання першої медичної допомоги потерпілому залежно від характеру й виду травми, нещасного випадку або раптового захворювання (зупинка кровотечі, накладення пов’язки на рану, штучне дихання, масаж серця, введення протиотрут і ін.).
3. Організація якнайшвидшої доставки (транспортування) захворілих або потерпілого в лікувальну установу.
Люди, не будьте байдужими! Якщо ми будемо допомагати один одному в критичних ситуаціях, то зможемо врятувати життя. Бережімо один одного!

Нет описания фото.