З Днем української писемності та мови!

Дата: 09.11.2020 09:16

День української писемності та мови започаткували більше 20 років тому. Цього дня (9 листопада) проводять тематичні конкурси та урочисті заходи, які мають на меті згуртувати українців навколо рідного слова. За православним календарем у цей день вшановують пам'ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря. Традиційно до свята проводиться радіодиктант національної єдності, який проходить на Українському радіо. Таку акцію започаткували 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.