Торгівля людьми – глобальний злочинний бізнес

Дата: 09.12.2020 13:34

Пандемія коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19), спричинена SARS-CoV-2, призвела до зростання безробіття в Україні. Щоб вижити, зневірені люди погоджуються на будь-яку роботу і нерідко потрапляють в тенета злочинців або працюють в небезпечних умовах, з низькою оплатою праці та ненормованим робочим часом. Трудові мігранти відносяться до високої групи ризику потрапляння в ситуацію експлуатації. Роботодавці встановлюють для них більш тривалий робочий день, часто відмовляються виплачувати їм зарплату або припиняють трудові відносини без будь-якої компенсації або повідомлення. Окрім того, мігранти, які працюють нелегально в інших країнах, позбавлені можливості отримувати медичну допомогу. Зменшення реального доходу та купівельної спроможності українців призводить до зростання експлуатації у середині України.

2 грудня 2020 року визначено Міжнародним днем боротьби за скасування рабства. Цей день пов'язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами (резолюція 317 (IV) від 2 грудня 1949 року).

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

Торгівля людьми – глобальний злочинний бізнес, сучасна форма рабства, що грубо порушує права людини. Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямків діяльності державних інституцій у сфері захисту прав людини.

09.12.2020 для представників Нижньодуванської об’єднаної територіальної громади відбувся онлайн-тренінг на тему «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в умовах децентралізації у Луганській області». Захід проведено Представництвом Міжнародної організації з міграції – Агентством ООН з питань міграції в Україні, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

Під час тренінгу обговорювалися актуальні питання ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми; впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, з метою надання допомого постраждалим від торгівлі людьми; уповноваженого органу з координації діяльності з попередження та боротьби з торгівлею людьми; питання державних гарантій, передбачених для постраждалих від торгівлі людьми; державних програм, спрямованих на соціальну реабілітацію постраждалих від торгівлі людьми; сприяння виконанню законодавства про протидію торгівлі людьми.