22 січня - День Соборності України

Дата: 21.01.2021 08:33

Щорічно 22 січня українці відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році - проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Оскільки це свято пов'язане з процесом об'єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковий з таких відбувся в 1990 році і отримав назву "Живий ланцюг". Тоді люди вишикувалися ланцюгом" від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.           До сьогоднішнього дня ця традиція залишається актуальною. Нажаль,  2021 рік обмежив нас у святкуванні Дня Соборності України через карантинні обмеження та це не заважає привітатися листівками в соціальних мережах і поринути в  ту визначну дату, коли 22 січня 1919 року в Києві на Софійському майдані сталася визначна подія в історії нашого народу - урочисте проголошення Акту Злуки в єдину українську соборну державу. Будьмо єдині, українці!