День української писемності та мови

• 18

9 листопада 2021 року Україна святкує День української писемності та мови. Це традиція, яка спрямована на визначення національної ідентичності.  В цей день відбуваються урочистості з нагоди старту Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика, оголошується радіодиктант національної єдності.

До цих подій долучилися і учні Нижньодуванського ліцею.  42 учні (7-11 кл.) написали диктант «Слідом за пам'яттю» та взяли участь у І етапі Всеукраїнської предметної олімпіади з української мови та літератури; восьмикласники переглянули презентацію «Трагічні дати в історичному календарі української мови».

Учні початкових класів ознайомилися з історією виникнення писемності, дізналися про Нестора - літописця та Петра Яцика (ГПД), взяли участь у бліц - вікторині «Знавці української мови» (2 кл), в інтелектуальній грі - конкурсі знавців української мови «Мово українська, мово солов’їна» (3 кл), виготовили колаж до Дня писемності «Нехай квітне й розцвітає наша мова в кожнім краї» (4 кл).

Діти розгадували ребуси, кросворди, загадки, переглянули відео «Цікаві факти про українську мову», виготовили та обмінялися стікерами  «Люблю рідну мову». Першокласники розповідали вірші, скоромовки, прислів'я, записали речення з вивченими літерами.