|
|
Тиждень інформації про чадний газ.
Тиждень інформації про чадний газ. Ми ще раз нагадуємо про небезпеку чадного газу та розповідаємо, як запобігти отруєння ним. Чадний газ утворюється в результаті горіння в умовах браку кисню. Тож він може накопичуватися в приміщеннях із несправною технікою та неякісною/ несправною вентиляцією, що спричиняє порушення доступу свіжого повітря. Чадний газ неможливо побачити чи відчути на запах. Без спеціального обладнання неможливо визначити його концентрацію в приміщенні. Проте зараз уже є побутові й доступні прилади, які можуть інформувати мешканців про небезпеку. У кровоносній системі чадний газ з'єднується з гемоглобіном, внаслідок чого кров втрачає здатність переносити і доставляти кисень до тканин, а організм швидко починає відчувати його нестачу. Від об'єму та часу, впродовж якого людина вдихає чадний газ, залежить ступінь отруєння та симптоматика. Також велике значення має концентрація газу в повітрі. Вдихання чадного газу навіть у невеликих концентраціях, але протягом тривалого часу, може мати серйозні наслідки для здоров’я. Які є симптоми отруєння чадним газом? Найпоширеніші симптоми: головний біль, сонливість, запаморочення, втома, утруднене дихання, задишка, сухий кашель, нудота та блювота. Крім того, можуть спостерігатися і більш серйозні симптоми, як-то втрата рівноваги, зору, порушення пам’яті або ж втрата свідомості. Якщо ви відчуваєте подібні симптоми і підозрюєте, що причиною їх може бути чадний газ, перш за все, — вимкніть усі прилади, крім електричних, та відкрийте вікна, щоб впустити в приміщення повітря. Викличте аварійну газову службу за номером 104. Якщо погано почуваєтесь — зверніться до лікаря! Проте слід розуміти, що реакція може статися протягом короткого проміжку часу (навіть кількох хвилин), якщо у повітрі буде велика концентрація чадного газу. Люди, які сплять або перебувають у стані алкогольного сп’яніння, можуть отруїтись СО з летальним завершенням ще до появи симптомів. Як уберегтися від отруєння чадним газом? Не залишайте увімкнені газові прилади без нагляду. Для обігріву помешкання використовуйте лише призначені для цього прилади (до прикладу, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення). Регулярно перевіряйте газове обладнання, вентиляційні канали та димоходи на справність. У помешканні з пічним опаленням завжди відчиняйте заслінку в пічці чи комині. Електровитяжці та газовій колонці не місце в одному приміщенні. Часто провітрюйте приміщення, в якому є газові прилади.
Всесвітній день загального медичного забезпечення
Всесвітній день загального медичного забезпечення 12 грудня в світі відзначають Всесвітній день загального медичного забезпечення. З 2016 року цей день проходить під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я. Саме на 12 грудня припадає річниця першої одноголосної резолюції ООН, що закликає всі країни забезпечити своїх громадян доступним і якісним медичним обслуговуванням. У сучасному світі люди вже навчилися боротися з різноманітними хворобами, які ще кілька століть тому вбивали незліченну кількість населення. Сьогодні людство знає як вилікувати більшість захворювань та що потрібно зробити, аби вберегти себе від захворювань. Головна мета держави — забезпечувати своїх громадян доступ до відповідних ліків, інструментів та обладнанням для збереження їхнього життя та здоров’я. Саме з метою привернути більше уваги до цього питання і був створений Всесвітній день загального медичного забезпечення. Адже міжнародна спільнота завжди намагається створити умови, щоб кожен мав доступ до своєчасної допомоги. Універсальне охоплення медичними послугами — принцип, згідно з яким кожна людина, незалежно від того хто вона, який достаток має й де живе, отримує однаково якісні медичні послуги, а також має рівний доступ до фахового лікування. Пандемія COVID-19 — це безпрецедентний виклик для всього людства. Вона стала перевіркою на міцність для систем охорони здоров’я в усьому світі. А її уроки та масштаби загострили необхідність загального охоплення медичними і профілактичними послугами. І головне наше завдання сьогодні — захистити кожного українця від коронавірусної хвороби. Як повідомляє ВООЗ, світ відстає від графіка досягнення до 2030 року значущого прогресу на шляху забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров'я.
Рання діагностика рятує життя
Проблемами, які потребують розв’язання, є низький рівень обізнаності населення щодо профілактики злоякісних новоутворень, пізня діагностика, висока смертність та інвалідизація, спричинені злоякісними новоутвореннями, недостатній доступ до своєчасної діагностики та якісного лікування пацієнтів.