Як не стати жертвою шахрайств, пов'язаних із здійсненням фінансових операцій через Інтернет, шахрайськими (фішинговими) повідомленнями, Інтернет-жебрацтвом, шахрайством з надзвичайною ситуацією.

  • 107

    Існує кілька методів, які можуть допомогти протидіяти зростанню кількості шахрайств, пов'язаних із здійсненням фінансових операцій через Інтернет, шахрайськими (фішинговими) повідомленнями, Інтернет-жебрацтвом та шахрайством з надзвичайною ситуацією. Ось деякі з них:

1. Освіта: надання інформації та освіта споживачів щодо того, як розпізнавати шахрайства, які пов'язані з фінансовими операціями через Інтернет, шахрайськими (фішинговими) повідомленнями, Інтернет-жебрацтвом та шахрайством з надзвичайною ситуацією. Це може включати надання порад та інструкцій щодо того, як уникнути шахрайства.

2. Захист: розробка та впровадження заходів захисту, що допоможуть уникнути шахрайства. Наприклад, банки можуть використовувати двофакторну аутентифікацію для підтвердження фінансових операцій. Крім того, можна встановити програмне забезпечення, яке буде блокувати шкідливі програми та шкідливі веб-сайти.

3. Співпраця: співпраця з правоохоронними органами та іншими установами, що займаються боротьбою з кіберзлочинністю. Наприклад, можна співпрацювати з поліцією та службами безпеки, щоб виявляти та притягати до відповідальності злочинців.

4. Попередження: надання споживачам інформації про нові шахрайські схеми та методики. Це може включати оновлення веб-сайту або блогу банку з порадами т

    Ось деякі поради, які допоможуть уникнути стати жертвою шахрайств, пов'язаних із здійсненням фінансових операцій через Інтернет, шахрайськими (фішинговими) повідомленнями, Інтернет-жебрацтвом та шахрайством з надзвичайною ситуацією:

1. Будьте обережні з особистою інформацією: ніколи не передавайте свої паролі, пін-коди, номери кредитних карт або інші конфіденційні дані через Інтернет. Будьте особливо обережні з електронними листами, які запитують вас про таку інформацію.

2. Перевіряйте посилання: перевіряйте адресу веб-сайту, перш ніж виконувати будь-яку фінансову операцію або надавати конфіденційну інформацію. Під час перевірки посилання звертайте увагу на домен, на який воно веде. Наприклад, посилання на фішинговий веб-сайт може виглядати так само, як посилання на офіційний веб-сайт банку, але мати іншу адресу.

3. Використовуйте захисне програмне забезпечення: встановлюйте на свій комп'ютер та мобільні пристрої захисне програмне забезпечення, що допоможе захистити ваші пристрої від шкідливих програм та фішингових веб-сайтів.

4. Будьте обережні з електронними листами: не відкривайте електронні листи, якщо не знаєте відправника або вони містять підозрілий вміст. Не натискайте на посилання в електронних листах, які вас незнайомі або які містять прохання про надання конфіденційної інформації.

5. Будьте уважні під час використання грошових переказів: переказуючи гроші через Інтернет, перевірте, що отримувач інформації про переказ правильно вказав. Перевірте адресу та інші дані переказуваної суми, щоб уникнути помилок або шахрайств.

6. Будьте обережні з Інтернет-жебрацтвом: не переказуйте гроші незнайомим людям, які звертаються до вас через соціальні мережі або електронну пошту з проханням допомогти. Дізнайтеся більше про такі проекти, перш ніж виконувати пожертвування, та перевіряйте надійність збирачів коштів.

7. Дізнайтеся про шахрайство з надзвичайною ситуацією: дізнайтеся про типові шахрайські схеми, пов'язані з надзвичайними ситуаціями, такими як природні катастрофи або медичні екстрені ситуації. Будьте пильними під час збору коштів та надавання допомоги в такі періоди.

8. Постійно вдосконалюйте свої знання: дізнавайтеся про нові види шахрайства та методи їх запобігання, перевіряйте офіційні джерела для отримання надійної інформації про фінансові операції та захист своїх фінансових даних.

9. Запам'ятовуючи ці поради та діючи обачно, ви зможете уникнути стати жертвою шахрайства в Інтернеті та захистити свої фінансові дані та кошти.

    Ще 5 порад, які допоможуть уникнути шахрайства в Інтернеті:

1. Використовуйте надійне програмне забезпечення: встановлюйте надійне антивірусне програмне забезпечення та програми брандмауерів на своєму комп'ютері та мобільному пристрої для захисту від шкідливих програм та зловмисного коду.

2. Не діліться своїми фінансовими даними: ніколи не діліться своїми фінансовими даними з незнайомими людьми або компаніями через телефон, електронну пошту або соціальні мережі.

3. Перевіряйте безпеку сайтів: перевіряйте, що сайти, на які ви вводите свої фінансові дані, мають безпечне з'єднання (https) та що вони мають валідний сертифікат безпеки.

4. Будьте уважні з електронними листами: будьте обережні з електронними листами, особливо з незапрошеними електронними листами від незнайомих відправників або листами, які містять посилання на надійні сайти або просять ввести свої фінансові дані.

5. Використовуйте двоетапну перевірку: використовуйте двоетапну перевірку для своїх онлайн-акаунтів, таких як електронна пошта, соціальні мережі та інші сервіси, які підтримують цей вид захисту. Це може додатково забезпечити захист вашої інформації та коштів.

Ці поради також допоможуть збільшити вашу безпеку в Інтернеті та допоможуть уникнути стати жертвою шахрайства. 

Фото без опису