Чи знаєте ви як вести діалог з дитиною, що постраждала від насильства?

  • 138

Фото без описуМи підготували рекомендації для вас, що допоможуть під час такої розмови: 

1️⃣Встановити довірливі стосунки з дитиною - «Я тобі вірю». Багато дітей не можуть розповісти дорослим про те, що сталося, оскільки бояться, що вони їм не повірять.

2️⃣Проявіть співчуття – «Мені шкода, що це сталося.»

3️⃣Зменшити відчуття провини – «Ти не винен(-на) в тому, що сталося». Не  засуджуйте, та не давайте негативних оцінок поведінці дитини. 

4️⃣Підтримайте і схваліть поведінку дитини – «Добре, що ти розповів (-ла)». Позитивна, емоційна підтримка, підкріплення бажання знайти вихід із ситуації насильства є важливими моментами цього етапу

5️⃣Знайдіть резерви підтримки і допомоги – «Як ти думаєш, кому ще ти можеш розповісти про те, що відбулося/відбувається?» У цьому випадку важливо показати дитині, що є люди, організації, яким можна довіряти і отримати допомогу і підтримку

7️⃣Створіть умови для припинення насильства і виробіть стратегію поведінки – «Давай подумаємо, що ми можемо зробити, щоб попередити подібні дії?»

8️⃣Підтримати в рішучості – «Ти можеш звертатися до мене стільки, скільки це буде потрібно». Чітко демонструйте позицію, що не має обставин, які виправдовують насильницьку поведінку. 

Звертайтеся до дитини спокійним тоном, уникаючи активних проявів емоцій, незалежно від змісту питання. Якщо дитина плаче, дозвольте їй це зробити. Скажіть, що це цілком нормальна реакція. Стежте, щоб ваша розмова була довірливою. 

Визначте разом з дитиною, яка інформація має залишитися конфіденційною, а яка може бути розголошена. Повідомте, яку інформацію ви зобов’язані будете передати державним структурам. Не забудьте наприкінці розмови запитати дитину, чи хоче вона ще щось сказати та чи має якісь запитання до вас

Матеріал взятий з ліфлету “Як уберегти дитину від насильства”. Посилання для ознайомлення: https://la-strada.org.ua/download/seriya-lifletiv-dlya-pedagogiv-batkiv-ta-ditej-yak-uberegty-dytynu-vid-nasylstva 

Проєкт “Попередження ґендерно зумовленого насильства, торгівлі людьми та порушення прав дитини” за підтримки донорської організації “Хліб для світу”.

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар