Департамент будівництва, енергозбереження, архітектури та містобудування Луганської обласної державної адміністрації інформує постраждале населення (в областях України за місцем реєстрації ВПО)

  • 129

Фото без опису

Департамент будівництва, енергозбереження, архітектури та містобудування Луганської обласної державної адміністрації інформує постраждале населення (в областях України за місцем реєстрації ВПО) щодо:

1) реалізації державних та регіональних житлових програм, які здійснює ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та інші фінансові установи.

2) проблемних питань людей з інвалідністю, вирішення яких передбачено Регіональним планом на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні.

До питання 1.  На цей час Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (далі – Держмолодьжитло) реалізуються заходи державних програм, які направлені на забезпечення житлом ВПО шляхом надання пільгових довгострокових кредитів:

1. Кредит для ВПО та АТО(ООС).

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 № 980 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла».

2. Кредит для ВПО (KFW).

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2021 № 451 «Питання надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW)» затверджено Порядок пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW).

3. Кредит для молоді.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 488 «Питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для збільшення статутного капіталу Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для збільшення статутного капіталу Держмолодьжитло з подальшим спрямуванням на виконання Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2026 роки. Умови, що до участі у вищезазначених програмах розміщені на сайті ДСФУ Держмолодьжитло: https://www.molod-kredit.gov.ua.

4. Програма «Власний дім»

Програма з пільгового кредитування житла для сільських мешканців Реалізується Мінінфраструктури через фонди підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Підстава: постанова КМУ від 5 жовтня 1998 р. № 1597 “Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі”. Позичальниками кредитів можуть бути громадяни України, які підтвердили свою платоспроможність, постійно проживають (або за умови переселення для постійного проживання) в сільській місцевості та працюють на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, в особистих селянських господарствах, що функціонують у сільській місцевості та розташовані у межах району проживання чи суміжних районах, в тому числі громадяни, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (або члени їх сімей у разі призову таких осіб під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період), та громадяни України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Пільговий кредит видається терміном на 20 років (на 30 р., для позичальників, які на момент подачі молодші 35 років), але не більш як до досягнення позичальником пенсійного віку, під 3% річних. Заяву можна подати до фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі за місцем проживання.

5. Державна програма єОселя

Програма є-Оселя реалізована Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації України та ПрАТ «Укрфінжитло». Перелік категорій, які кредитуються у програмі затверджено Постановою КМУ № 856 «Деякі питання забезпечення приватним акціонерним товариством “Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадян України» від 02.08.2022 (зі змінами). У програмі можуть прийняти участь громадяни України від 18 років на дату оформлення кредиту до 70 років на дату погашення.

- Фіксована річна ставка у гривні - 7%, пільгові категорії – 3%;

- перший внесок - від 20%;

- термін кредитування - до 20 років;

придбати можна квартиру у будинку, що будується або не старшому за три роки на момент укладення договору. Заяву можна подати через додаток Дія.

До питання № 2. Регіональний план заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року (далі – Регіональний план заходів) було затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 25.04.2023 No 83. Основними напрямками Регіонального плану заходів є фізична, інформаційна, освітня, суспільна та громадська безбар’єрність, які можливо виконати в умовах окупації території області.