Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом.

  • 106

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом.

В цей день світова медична спільнота закликає звернути увагу на захворювання та його профілактику. Україна досі лишається в переліку країн, де через низький рівень охоплення щепленнями зберігається ризик спалаху поліомієліту.

Чим небезпечний поліомієліт?

Близько 5% хворих на цю хворобу помирають через ураження дихальних м’язів, а 1 із 200 стає інвалідом через деформацію хребта і кінцівок. Ця інфекція найчастіше передається через брудні руки, заражену їжу та воду.    Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина: і дитина, і дорослий. Найбільшу загрозу вірус становить для дітей у віці до п’яти років. Наразі не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту.

Після одужання від поліомієліту функція вражених нервів і м’язів не відновлюється.

Профілактика поліомієліту.

Вакцинація – єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту.

Станом на 1 жовтня в Україні було майже 700 тис доз вакцини для профілактики поліомієліту ІМОВАКС поліо та більше 1 млн доз двовалентної вакцини для профілактики поліомієліту типів 1 та 3 (дОПВ) ПОЛІО САБІН™ (оральна).

Усі вакцини за Календарем є абсолютно безоплатними для дітей. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно.

Чи потрібно робити щеплення дитині на грудному вигодовуванні?

Так. Грудне вигодовування є надзвичайно важливим та корисним для здоров’я маляти, але материнське молоко не захищає дитину від поліомієліту.

Чи можна вакцинувати від поліомієліту дітей з хронічними хворобами?

Дуже важливо забезпечити вакцинацію дітей з хронічними захворюваннями, оскільки вони більш вразливі до інфекцій.

Справжні протипоказання до щеплення ОПВ — це надзвичайно рідкісне явище. Їх може визначити ваш лікар. Протипоказання на строк більший за два тижні може визначити тільки імунологічна комісія.

Чому так важливо, щоб усі діти пройшли вакцинацію?

Якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.

Нагадуємо, що 1 лютого 2022 року, у відповідь на спалах поліомієліту, розпочалась турова імунізація дітей у віці від 6 місяців до 6 років, які були щеплені частково, або не щеплені взагалі. Наразі Міністерство охорони здоров’я вирішило прискорити проведення турової імунізації, з приводу чого була проведена нарада 07.10.2022р. у Головного державного санітарного лікарі України. Також наголошуємо, що проведення турової імунізації проти поліомієліту проводиться незалежно від планової вакцинації та не відміняє її. Сьогодні всі заклади в області мають необхідну кількість вакцини для проведення як турової, так і рутинної вакцинації в усіх вікових категоріях.

Фото без опису