Департаментом економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності Луганської облдержадміністрації підведено підсумки роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) області, які частково відновили діяльність поза межами своїх територіальни
Департаментом економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності Луганської облдержадміністрації підведено підсумки роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) області, які частково відновили діяльність поза межами своїх територіальних громад.
Мережа центрів надання адміністративних послуг Луганської області (ЦНАП) до 24.02.2022 складалася з 23 ЦНАП, 1 територіального підрозділу, 100 віддалених робочих місць та 9 мобільних ЦНАП, які здійснювали діяльність згідно з вимогами Закону України «Про адміністративні послуги».
У зв’язку з тимчасовою окупацією більшої частини території Луганської області та проведенням бойових дій місцеві органи влади були вимушені евакуюватися в інші, більш безпечні регіони, підконтрольні уряду України.
На цей час всі ЦНАП області не мають окремих приміщень для надання якісних адміністративних послуг, які б відповідали вимогам щодо їх розташування та облаштування, як це передбачено чинним законодавством.
Попри це та з метою збереження кадрового потенціалу ЦНАП і надання найнеобхідніших адміністративних послуг внутрішньо переміщеним особам, наявних можливостей, станом на 01.05.2025 відновлено роботу 22 ЦНАП:
Лисичанської, Сєвєродонецької, Рубіжанської, Гірської, Кремінської, Попаснянської, Сватівської, Старобільської, Щастинської, Біловодської, Білокуракинської, Білолуцької, Нижньотеплівської, Нижньодуванської, Новоайдарської, Новопсковської, Марківської, Міловської, Станично-Луганської, Троїцької, Чмирівської, Шульгинської територіальних громад на базі гуманітарних хабів Луганщини в орендованих приміщеннях в різних областях країни.
З початку 2025 року громадянам надано 7 тисяч адміністративних послуг через працівників ЦНАП. Кількість наданих консультацій – понад 21 тис., з них ветеранам війни та членам їх сімей – 3 тис.
Працівниками ЦНАП в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна опрацьовано понад 15 тисяч інформаційних повідомлень про пошкоджене та знищене майно.
Кількість актуалізованих даних осіб в реєстрах територіальних громад (після поновлення доступів у 2023 році) – понад 37 тис., з них у поточному році – 10 тис.
В умовах евакуації та межах наданих доступів до державних реєстрів і систем через працівників ЦНАП можна отримати від 17 (Новопсковський) до 90 (Кремінський) видів адміністративних послуг, це послуги:
• для ветеранів і ветеранок війни, членів їх сімей;
• з реєстрів територіальних громад щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання та витягу з РТГ;
• щодо квартирного обліку;
• з подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно;
• з надання субсидій і призначення пільг;
• щодо отримання одноразової матеріальної допомоги з місцевих бюджетів територіальних громад тощо.
У всіх працівників ЦНАП можна отримати інформаційно-консультативну допомогу з питань надання адміністративних послуг за телефонами «гарячих ліній», колл-центрів, у меседжерах та через електронні пошти.
Вони також навчають мешканців Луганщини навичкам з цифрової грамотності (щодо користування мобільним додатком «Дія» та Порталом Дія, у тому числі подання інформації до Міжнародного реєстру збитків).
Крім цього адміністратори Лисичанського та Сєвєродонецького ЦНАП навчають базовим навичкам цифрової грамотності «Google-сервіси», надають навчальні консультації «Смартфон і я» тощо з метою самостійного отримування громадянами адміністративних послуг.
За місцем роботи працівників ЦНАП Лисичанської, Сєвєродонецької, Сватівської, Білолуцької, Марківської, Нижньодуванської ВА створено місця для самообслуговування громадян.
Інформація про адреси розташування робочих місць ЦНАП Луганщини та їх контактні дані дивіться далі.
Перемога прийде обов’язково! Ми будемо наближати її разом – кожен на своєму місці!
# economydep