Події для активістів: українсько-німецький проєкт для молоді, освітні вебінари та тренінг із безпеки

  • 383
VOSTOK-SOS_Logo_5

Події для активістів: українсько-німецький проєкт для молоді, освітні вебінари та тренінг із безпеки

Готові займатися розвитком, знайомитися з однодумцями та здобувати нові знання? Удосконалити навички та вивчити щось цікаве можна під час заходів для активістів, ми вже підготували дайджест 😉

Благодійний фонд«Восток SOS» і партнери відібрали найяскравіші події цього місяця. Обирайте програму та реєструйтеся!

image

Кожна історія важлива: міжнародний проєкт для української молоді

Українська молодь віком 18-35 років може долучитися до проєкту «Розповісти наші історії: спогади молоді про стійкість і пошук прихистку», завждяки якому учасники зможуть поділитися історіями переміщення, стати частиною міжнародного проєкту та поїхати на десятиденну резиденцію до Німеччини.

«На учасників чекає навчання методичним навичкам усної історії. За допомогою художника вони створять графічний роман, його буде презентовано в Німеччині та Україні», – розповіли організатори.

Метою проєкту є зробити видимими історії про війну та життя в новому місці, а також взаємна підтримка через обмін досвідом між молоддю України та Німеччини. 

Благодійний фонд «Восток SOS» у партнерстві з Інститутом Густава Штреземана в Нижній Саксонії (Gustav Stresemann Institut in Niedersachsen e.V.) та Libereco – Partnership for Human Rights e.V. шукають аплікантів, які мають особистий досвід у контексті переміщення внаслідок повномасштабного вторгнення росії, цікавляться або працюють у сфері усної історії. Напрям актуальний для дослідження українського суспільства під час війни. Фіксування пережитого проводиться за допомогою інтерв'ю.

Умови відбору:

  • вік 18-35 років;
  • знання англійської мови на розмовному рівні;
  • наявність закордонного біометричного паспорта. 

📆 Відібрані учасники з України та Німеччини зустрінуться в центрі GSI в Бад-Бевензені (Німеччина) 19-29 травня. У резиденції вони створять графічний роман. 

Кандидатам необхідно заповнити анкету до 31 березня 2023 року.

Пов’язані з участю витрати покривають організатори. Проєкт реалізується за підтримки Stiftung Erinnerung, Verantwortung, Zukunft (EVZ).

Залишилися запитання? Сміливо пишіть їх на електронну адресу julia.kishenko@vostok-sos.org (Юлія Кішенко, менеджерка освітніх програм БФ «Восток SOS»). 

Event_cover

Навчання для активістів: освітні вебінари та менторство

21 березня розпочнеться серія заходів для представників громадянського суспільства та активістів. У межах навчання відбудеться 6 онлайн-вебінарів щодо запуску громадської діяльності. 

Учасники та учасниці навчатимуться фандрейзингу та грантрайтингу, комунікаціям, волонтерському та проєктному менеджменту, юридичним і законодавчим аспектам діяльності. Також активісти здобуватимуть навички психологічної самопідтримки та надання первинної підтримки колегам.

Хто може взяти участь?

  1. Волонтери громадських організацій.
  2. Активісти та ініціативні об’єднання, що ведуть незалежну волонтерську діяльність. 
  3. Громадські організації, що залучають до роботи волонтерів.
  4. Всі, хто планує заснувати або нещодавно заснував ГО.
  5. Працівники та волонтери ГО, які хочуть розвинути навички ведення громадської діяльності.

📆 Навчання відбуватиметься двічі на тиждень з 18:00 до 19:30 (щовівторка та щочетверга). 

«Запрошуємо всіх, хто починає роботу у громадських ініціативах, а також тих, хто має професійний досвід. Цикл вебінарів допоможе поглибити знання та здобути корисні знайомства серед активістів і професіоналів із різних сфер», – розповіла Ксенія Синєокова, координаторка проєкту, представниця Благодійного фонду «Восток SOS».

Заявки приймаються до 19 березня, реєстрація за посиланням.

Після завершення повного циклу вебінарів учасники та учасниці зможуть отримати менторську підтримку, а також супервізію організації від досвідчених менторів Інституту лідерства та управління УКУ(для команд не менше 6-8 осіб).

Цикл вебінарів реалізується в межах проєкту «Пункт 7» («Сприяння соціальній згуртованості в Україні») у партнерстві з Американською асоціацією юристів «Ініціатива з верховенства права» (ABA ROLI), Благодійним фондом «Восток SOS», Інститутом лідерства та управління УКУ.

Залишилися запитання? Сміливо пишіть їх на електронну адресу synieokova@vostok-sos.org (Ксенія Синєокова, координаторка проєкту, представниця Благодійного фонду «Восток SOS»).

Dizayn_bez_nazvi-3

Тренінг із безпеки

Щодня волонтери та волонтерки допомагають іншим, проте часто забувають про себе. 16 тренерів і тренерок Української Волонтерської Служби протягом декількох місяців проводитимуть спеціальне навчання, щоб нагадати про важливість особистої безпеки.

У межах проєкту відбудеться двогодинний тренінг про уникнення ризиків і основи особистої безпеки під час війни, розбір окремих кейсів і створення власної стратегії безпеки.

У якому форматі відбудеться подія? Учасники та учасниці зустрінуться в Zoom, заплановано створення групи до 20 людей.

📆 Коли? 22 або 31 березня о 18:00.

Обирайте зручну дату, заповнюйте заявку або реєструйте волонтерську команду за посиланням.