У Раді пропонують підвищити штрафи для водіїв та запровадити покарання для пасажирів авто, — що передбачає законопроєкт?

Штрафи за експлуатацію несправного автомобіля можуть зрости у 2,5 рази – до 850 грн (замість 340 грн). Повторне порушення загрожує позбавленням прав та конфіскацією машини.

За керування машиною без чинного сертифіката відповідності технічним нормам хочуть запровадити штраф 850 грн.

Також пропонують запровадити покарання для пасажирів, які не використовують шоломи чи ремені безпеки та накласти штраф у сумі 510 грн.

Ще депутати хочуть заборонити експлуатацію транспортних засобів, що ввезені з-за кордону, які не мають документів, що засвідчують відповідність авто вимогам технічних регламентів (від "Євро-2" до "Євро-6") та екологічних норм.