ЯК підготувати дитину до табору

 • 156

Фото без опису

Поїздка до дитячого табору вперше — подія бентежна, хоч і дуже приємна.
​Тремтливе передчуття чогось нового і незнайомого змушує неабияк хвилюватися. Емоційна підготовка дитини до відпочинку — важливе психологічне завдання для батьків. Перш ніж відправити чадо у табір, мама з татом зобов’язані розвіяти стурбованість, зняти психоемоційну напругу, відповісти на питання, убезпечити та надихнути на майбутні пригоди.

Підготовка до зміни у таборі:
​5 корисних порад від психолога

 

На відміну від сімейних поїздок на море чи за місто, зміна в таборі — це вагомий крок на шляху до самостійності. Пережити розлуку з рідними та влитися в незнайомий колектив вдається без проблем, якщо дитина розуміє, куди потрапила і як має поводитись. На підготовчому етапі треба своєчасно «увімкнути» нудних батьків та ретельно розібрати всі тривоги, актуальні питання та ймовірні ексцеси.

ПОРАДА №1:
​Розповісти про дитину якомога більше при оформленні договору

Під час бронювання путівки доцільно комунікувати з працівниками табору. Така взаємодія дозволить у подальшому сформулювати максимально грамотний індивідуальний підхід до конкретної дитини. Педагогічній команді може знадобитися інформація щодо страхів та переживань, хобі та талантів, унікальних особливостей характеру.

ПОРАДА №2:
Поговорити з дитиною про умови проживання,
​розпорядок дня та субординацію

Розпочати розмови про програму табору та правила поведінки краще завчасно — за декілька тижнів до заїзду.

Перший крок — обговорення умов проживання та таких обов’язків, як:

 • застилання ліжка щоранку;
 • акуратне складання речей та компактне розміщення їх у шафі;
 • використання чужого майна лише з дозволу;
 • справедливий розподіл спільної площі.

Далі — бесіда про розпорядок дня, а точніше — про все, що стосується сну, активностей та прийомів їжі. Якщо дитина звикла лягати спати та прокидатися в довільний час, варто спробувати налагодити режим заздалегідь, щоб ранні підйоми в таборі не стали проблемою.

Найважливіше — пояснення правил поведінки та субординації. Дитина повинна знати, до кого звертатися, якщо виникли проблеми з самопочуттям та здоров’ям,  емоційним станом, соціалізацією.

 •  
 •  

ПОРАДА №3:
​Домовитися про засоби комунікації

Найзручніший спосіб комунікації доцільно підбирати зважаючи на темперамент та звички дитини. Це можуть бути дзвінки (звичайні або з використанням засобів відеозв’язку), короткі смски або ж довгі змістовні голосові повідомлення.


Графік спілкування формується з огляду на розклад дня. Прийнятні такі варіанти:

 • по одному дзвінку щоранку та щовечора;
 • лише одна розмова на день — перед відбоєм;
 • переписка впродовж дня та вечірній відеодзвінок.

Обов’язково потрібно попередити дитину, що вона може дзвонити та писати поза графіком, особливо — у екстрених випадках, які включають радісні події, гострі емоційні переживання, больові відчуття.

 •  
 •  

ПОРАДА №4:​
​Пояснити правила гігієни

Чадо має пам’ятати, що в закладах дитячого дозвілля, так само як і вдома, треба щоранку та щовечора вмиватися, чистити зуби, приймати душ, а також доглядати за вухами та волоссям, використовувати косметичні засоби (дезодоранти, зволожуючі лосьйони, сонцезахисні креми).

На часі й інформаційна гігієна. Не зайвим буде порадити дитині відмовитися від надмірного інформаційного навантаження. Батьківський контроль на телефоні або планшеті допоможе фільтрувати платформи з медіаконтентом, стежити за тематикою та тривалістю щоденного перегляду.

 •  
 •  

ПОРАДА №5:​
​Визначити межі особистої відповідальності

Усвідомлення особистих кордонів та меж власної зони комфорту врятує дитину від неприємних відчуттів у таборі та знадобиться у подальшому житті. Пояснення прийнятних форм контакту — це насамперед турбота про ментальне здоров’я та особисту безпеку дитини.  

Настанови щодо екологічних взаємин з оточуючими:

 • повага та доброзичливість;
 • коректний обмін думками; алгоритм дій під час суперечок;
 • толерантність до фізичних та психологічних особливостей інших людей (як однолітків, так і дорослих);

Що стосується фізичного здоров’я — важливо пояснити необхідність дбати про захист тіла (від укусів комах, сонячних опіків, подряпин); а скаржитися на погане самопочуття — не соромно.

Секрети швидкої
та комфортної адаптації
​у таборі


Головне — сформувати позитивне ставлення до нового досвіду, виявити довіру до дитини як самостійної особистості, що здатна контролювати певні сфери життя та просити про допомогу у разі необхідності, а також пояснити як задовольняти базові потреби (фізіологічні, естетичні, комунікативні, креативні).

 

Якщо правильно підготувати дитину до табору, вона захоче повертатися знову і знову. Оскільки поїздки в «Двіжок» — це чудова можливість знайти нових друзів, розвинути таланти, побороти страхи, немає жодних причин відмовляти чадові у такому задоволенні.

 

До зустрічі в «Двіжку» — таборі, який одночасно вчить бути самостійною особистістю та важливою частиною великого колективу!