ЧИ МОЖНА ЛАЯТИСЯ ПРИ ДІТЯХ? 😡😡

  • 97

У сімейній психології існує два типи шлюбних сварок: руйнівні та конструктивні. 

Діти, які стикаються з деструктивними конфліктами, що характеризуються погрозами, фізичною силою, образливими виразами і демонстративною поведінкою, схильні до розвитку депресії, тривожності, агресії і порушення дисципліни і соціальних норм. У той час як діти, які з самого раннього дитинства бачать, як батьки конструктивно сперечаються, розвивають незалежне судження, толерантність, уникають стереотипного мислення і підпорядкування, а також проявляють просоціальну поведінку, такі як дружелюбність, товариськість, вміння працювати в команді і допомагати іншим.

ЯК СПЕРЕЧАТИСЯ В ПРИСУДЖЕННІ ДІТЕЙ? 👇

🗝 Щоб навчитися сперечатися в присутності дітей, можна визнати допустимість подружніх суперечок і не приховувати від дітей факт, що іноді ви не згодні один з одним і сперечаєтеся. Крім того, можна намагатися вибирати більш адекватні вирази, уникати криків, матюків і кидання предметів.

🗝 Не варто втягувати дитину в сварку, не змушувати його вибирати сторону або питати, кого він більше любить або з ким згоден. 

🗝 Якщо ви розумієте, що вам важко стримуватися, спробуйте сказати спокійним тоном: "Я не хочу продовжувати цю суперечку зараз, давай обговоримо пізніше", і відновити розмову, коли будете впевнені, що дитина знаходиться в безпеці і не бачить або не чує вас.

📌 Для того щоб перетворити звичайні подружні суперечки в конструктивні дискусії, можна дотримуватися чотирьох правил:

▪️Розглядайте зіткнення як дискусію, а не як відкритий конфлікт.
▪️Сперечайтеся так, ніби ви праві, але слухайте, як ніби ви помиляєтеся.
▪️Постарайтеся інтерпретувати точку зору чоловіка з максимальною повагою.
▪️Визнайте моменти, коли ви згодні з протилежною стороною.

Дотримання цих правил допоможе вам і вашому партнеру перетворити суперечки на взаєморозуміння і можливість побудувати більш гармонійні відносини.

Важливо пам'ятати, що суперечки в сім'ї неминучі і те, як ви їх ведете, має величезне значення для розвитку ваших дітей.❤️

P.S. А ваші батьки лаялись при вас❓Как ви відчували себе при цьому ?Фото без опису

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар