Як звільненим з полону отримати ваучер на навчання

  • 26

Як звільненим з полону отримати ваучер на навчання

Ваучер на навчання надає визначеним категоріям громадян право безоплатно пройти навчання у закладах освіти за затвердженим переліком професій і спеціальностей.

Такі ваучери можуть отримати в тому числі звільнені з полону особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України. Зазначимо, що цей факт встановлює відповідна Комісія, що працює при Мінреінтеграції.

На підставі ваучера здійснюється перепідготовка за робітничою професією, підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра або магістра за іншою спеціальністю, спеціалізація чи підвищення кваліфікації.

Наразі визначено 123 професії та спеціальності, за якими можна навчатися за ваучерами. Їх перелік наведений тут: https://www.dcz.gov.ua/.../perelik-profesiy-specialnostey...

Для отримання ваучера звільнені з полону можуть звернутися до центру зайнятості або ж подати онлайн-заявку (https://voucher.dcz.gov.ua/) на ваучер. З більш докладною інформацією можна ознайомитися за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/.../informaciya-dlya-osib-yaki...