✨ Урядом України було ухвалено постанову, яка дає змогу подавати документи на призначення допомоги при народженні дитини під час тимчасового перебування за кордоном.

  • 15

Відтак, для отримання державної допомоги батькам, які мають зареєстроване місце проживання на території України, необхідно:  
✓ відкрити рахунок в уповноваженому банку для соціальних виплат;  
✓ заповнити заяву про призначення допомоги, форму якої ви можете знайти за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0145-23#Text;  
✓ додати документи, видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку, що засвідчують народження дитини;  
✓ надіслати засобами поштового зв’язку заяву та документи до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим/задекларованим місцем проживання/перебування в Україні.  
 
🔹 Призначення допомоги здійснюється органами соціального захисту населення, до якого надійшла заява та необхідні документи. Надалі, кошти будуть перераховані на особовий рахунок, відкритий в банківській установі. Термін подачі заяви становить 12 місяців з моменту народження дитини. 
 
📍 Слід зауважити, що така можливість не поширюється на осіб, які перебувають на території держави, яка визнана згідно з законодавством державою-окупантом або державою-агресором відносно України.

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар