БОЛЮЧА ТЕМА У вересні, а то вже і у серпні, частину переселенців позбавили виплат після того, як в Україні набули чинності нові правила нарахування грошової допомоги для ВПО. Відтепер при призначенні допомоги враховуватиметься майновий стан переселенців. Чи є ще якісь причини? Є багато переселенців, яким не продовжили виплати, але ці люди не підпадають під Урядову Постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО» від 11 липня 2023р.. Зараз ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ ПЕРЕДБАЧАЄ: • допомогу на проживання в розмірі 2000 грн на дорослу людину на місяць і 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю; • допомогу з оплати комунальних послуг в місцях компактного поселення; • допомогу за програмою «Прихисток». Виплати переселенцям від держави продовжили до січня 2024 року. Нагадаємо, терміни виплат ВПО були автоматично продовжені 1 серпня на півроку (до кінця січня 2024 року). Після цього періоду виплати знову переглянуть. Громадянам для продовження виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично. Виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися 15 та 28 числа кожного місяця. У вересні частину переселенців позбавили виплат після того, як в Україні набули чинності нові правила нарахування грошової допомоги для ВПО. Відтепер при призначенні допомоги враховуватиметься майновий стан переселенців. І якщо вам скасували грошову допомогу без пояснення причин, звертайтеся до управлінь соціального захисту населення в тому регіоні, де проживаєте, і до Гарячої лінії за номером телефону 0 800 33 18 34.