З 30 січня 2024 року набрали чинності два ключові закони, що стосуються порядку відкриття та оформлення спадщини в нашій країні:
1️⃣  Закон № 3450-IX "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо вдосконалення порядку відкриття та оформлення спадщини";
2️⃣ Закон № 3449-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку відкриття та оформлення спадщини".

Що варто знати про ці інновації?
✅ Зміни торкнулись місця відкриття спадщини та строків спадкування.
✅ Додатково впроваджено зміни до

Законів України "Про нотаріат", "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" і "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції".
Основна мета цих змін у законодавстві — захист прав спадкоємців, особливо в умовах воєнного стану.

🟣Більш докладно про зміни у порядку оформлення спадщини читайте у колонці юристки проєкту “Єднання заради дії” Оксани Савицької за посиланням: https://bit.ly/3wor1WJ.📍 Ця публікація стала можливою в межах програми Єднання заради дії, що впроваджується міжнародною організацією IREX in Ukraine разом з українським благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США.