СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ РОДИНАМ ВПО ТА РОДИНАМ, ЯКІ ПОВЕРНУЛИСЯ З-ЗА КОРДОНУ

Сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї, може розраховувати на соціальну підтримку у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям👍

Така допомога призначається з урахуванням майнового стану сім’ї та зайнятості всіх працездатних членів сім’ї.

Наразі, на період воєнного стану, її можуть отримати родини ВПО та родини, які повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть, якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували або за них не сплачено ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне

страхування у розмірі 👉 не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців, за який враховуються доходи.

Допомога призначається на 6 місяців, однак ☝️ виплата поєднується з інструментами стимулювання до зайнятості.

Так, якщо у складі сім’ї є працездатні особи, які не працюють, після призначення допомоги, вони мають протягом 2 місяців після її призначення, сприяти своїй економічній самостійності обравши один із таких способів:
✔️ працевлаштуватись;
✔️ зареєструватись як ФОП;
✔️ подати заявку на для отримання допомоги на здобуття економічної самостійності/мікрогранту/гранту на створення або на розвиток власного бізнесу;
✔️ подати заявку до центру зайнятості для отримання ваучера на навчання;
✔️ зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні, або стати на облік як такі, що

шукають роботу.

❗️ Якщо особа не здійснила заходи, що сприяють її зайнятості або знялася з обліку в центрі зайнятості, виплата допомоги припиняється з місяця, що настає після закінчення двомісячного строку.

🔔 Вимога щодо працевлаштування застосовується лише до інших працездатних осіб із складу сім'ї (крім одного отримувача допомоги), якщо сім'я:

▪️ проживає на територіях, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), і одна з працездатних осіб доглядає за дитиною до 14 років або дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю, або особою, старше 80 років;

▪️ проживає на території, для якої визначена дата завершення бойових дій, включених до переліку територій, та території, що не

включена до переліку територій, але у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти, що розташовані на території територіальної громади, на якій проживає сім'я, відсутні місця або навчання проводиться в режимі он-лайн (повністю або частково).
✋ У такому разі допомога призначається на підставі відомостей про відсутність місць у закладах дошкільної/загально середньої освіти або про те, що навчання в таких закладах проводиться в режимі он-лайн (повністю або частково).

За потреби (у разі відсутності інформаційної взаємодії між органом соціального захисту населення та органами управління у сфері освіти) уповноважений представник малозабезпеченої сім'ї має підтвердити відсутність місця у закладі дошкільної/загальної середньої освіти для влаштування дитини або щодо проведення навчання в таких закладах в режимі он-лайн (повністю або частково).

Зверніть увагу🔔
РОЗМІР допомоги визначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.

🫰До середньомісячного сукупного доходу враховується допомога на проживання ВПО, а інші види соціальної підтримки не включатимуться, якщо на дату звернення за призначенням допомоги їх виплату припинено.

РІВЕНЬ забезпечення ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям з 01.01.2024 становить:
▪️ для працездатних осіб – 1️⃣6️⃣6️⃣5️⃣,4️⃣0️⃣ грн;
▪️ для осіб, які втратили працездатність – 2️⃣3️⃣6️⃣1️⃣,0️⃣0️⃣грн;
▪️ для дітей віком до 6 років – 3️⃣5️⃣8️⃣8️⃣,2️⃣0️⃣грн;
▪️ для дітей віком від 6 до 18 років – 4️⃣4️⃣7️⃣4️⃣,4️⃣0️⃣ грн;▪️ для осіб від 18 до 23 років, які навчаються – 4️⃣2️⃣3️⃣9️⃣,2️⃣0️⃣грн.