20 жовтня – Всесвітній день боротьби із остеопорозом

  • 157

Остеопороз – це зниження щільності кістки внаслідок зменшення кількості кісткової речовини або недостатньої мінералізації кісткової тканини.

Остеопороз буває спадковим.  З віком в організмі уповільнюються обмінні процеси, а рухова активність знижується – відбувається так звана фізична деградація, тобто згасання. Через відсутність належної активності м'язи гірше постачаються кров'ю, втрачають пружність та еластичність. Немає динамічної підтримки кровотоку, порушується тканинна мікроциркуляція та знижується фізіологічний вплив м'язів на кісткові структури. Порушується метаболізм кісткової тканини.  Кісткова речовина змінює щільність.

Фізична культура спрямована на стимуляцію зростання кісткової тканини в період розвитку, а дорослих же людей вона допомагає поліпшити метаболізм і мінералізацію кісток. Але потрібно враховувати, що позитивний вплив надають тільки помірні навантаження. Як їх відсутність, так і надмірна активність можуть провокувати погіршення стану і прогресування патології. Також фізкультура сприяє поліпшенню стану м’язової тканини, що допомагає знизити ризик переломів.

Лікувальна гімнастика при остеопорозі спрямована на такі завдання: Підвищення сили м’язів; Запобігання втрат кісткової тканини; Поліпшення реакції, балансу, координації; Зниження ризику травм і падінь, а при падінні – зниження ризику переломів. Поліпшення загального самопочуття пацієнта і стану його здоров’я. Перед початком занять необхідно проконсультуватися з лікарем або інструктором лікувальної фізкультури. При складанні плану тренувань потрібно враховувати вік пацієнта, його фізичну підготовку, тяжкість захворювання, загальний стан здоров’я.

Фото без опису