На Івано-Франківщині запрацював реабілітаційний центр для ветеранів "4.5.0. Прикарпаття".

  • 72

Фото без опису

✅ На Івано-Франківщині запрацював реабілітаційний центр для ветеранів "4.5.0. Прикарпаття".

Про це повідомляє Український ветеранський фонд.

У центрі можна отримати консультацію фізичного терапевта, ерготерапевта, психолога, ветеранам та ветеранкам тут пропонують різні види масажу, кінезіотейпування, індивідуальні та групові заняття з психологом, арттерапію, сімейну психотерапію.

З нового року планують повністю укомплектувати штат закладу, отримати ліцензію від Національної служби здоров'я України. Серед першочергових завдань також залучення коштів для того, щоб послуги для ветеранів були безкоштовними, тому проводять різноманітні збори.

Водночас засновники центру "4.5.0. Прикарпаття” прагнуть, щоб у закладі захисники й захисниці могли не лише фізично відновлюватися, але й зустрічатися з друзями та знаходити підтримку своїх людей, адже реабілітація передбачає роботу як з тілом, так і з душею.

✅ У Міністерство соціальної політики України підвищили граничні ціни на високофункціональні протези нижніх кінцівок для військових — учасників бойових дій. 

Це важливо для підтримки військовослужбовців, які отримали ампутації, захищаючи державу. Адже забезпечується можливість безоплатного надання високофункціональних протезів з електронними колінними модулями від провідних світових виробників, таких як Otto Bock, Ossur, Proteor, Blatchford та інших за державною програмою протезування.

Військових на стаціонарне лікування направляє командир за висновком лікаря військової частини. Для того, щоб отримати направлення на лікування, вам потрібно звернутися до медичної роти вашої в/ч та описати скарги на стан здоровʼя.

Якщо медики в/ч не мають потрібних засобів або кваліфікації, то вони зобовʼязані надати вам направлення до медичної установи. Підпис та печатку на цьому направленні має поставити командир в/ч.

Зверніть увагу, що за бажання ви можете змінювати лікувальні заклади, але обовʼязково повідомте про це командира.

Переведення не є обовʼязком з боку медичного закладу, проте правники радять звертатися одразу до головного лікаря та аргументувати ваше бажання – зазначте про те, що вас готові прийняти у певному госпіталі. За потреби можна також підготувати письмове звернення.Якщо лікарня випише перевідний епікриз – таке переведення буде правомірним, і вам буде достатньо надати його вашій в/ч та повідомити про ваше переміщення. Та обов’язково зберігайте всі медичні виписки та довідки.