⚡️Як підтримати дитину у новому навчальному році: поради батькам

• Переглядів: 142

Стартував новий навчальний рік, і діти нині потребують особливої підтримки від батьків. У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» розроблено рекомендації, які полегшать школярам процес адаптації.

✨ Урядом України було ухвалено постанову, яка дає змогу подавати документи на призначення допомоги при народженні дитини під час тимчасового перебування за кордоном.

• Переглядів: 82

Відтак, для отримання державної допомоги батькам, які мають зареєстроване місце проживання на території України, необхідно:   ✓ відкрити рахунок в уповноваженому банку для соціальних виплат;   ✓ заповнити заяву про призначення допомоги, форму якої ви можете знайти за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0145-23#Text;   ✓ додати документи, видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку, що засвідчують народження дитини;   ✓ надіслати засобами поштового зв’язку заяву та документи до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим/задекларованим місцем проживання/перебування в Україні.     🔹 Призначення допомоги здійснюється органами соціального захисту населення, до якого надійшла заява та необхідні документи. Надалі, кошти будуть перераховані на особовий рахунок, відкритий в банківській установі. Термін подачі заяви становить 12 місяців з моменту народження дитини.    📍 Слід зауважити, що така можливість не поширюється на осіб, які перебувають на території держави, яка визнана згідно з законодавством державою-окупантом або державою-агресором відносно України.

Ще один навчальний рік, який розпочався в умовах воєнного стану

• Переглядів: 74

Батьки школярів, які відвідуватимуть очні заняття у навчальних закладах, мають розповісти дітям, алгоритм дій під час сирен, вивчити головні правила безпеки та обов'язково скласти школяру тривожний рюкзак.

Про сімейні форми виховання

• Переглядів: 66

Батьки дають дитині любов, тепло, турботу, виховання, навчають, передають досвід поколінь, традиції, а також, представляють та захищають її інтереси. Звісно, всі діти мають зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це не можливо, то альтернативою біологічної родини можуть стати сімейні форми виховання, а саме: